Ninite instalacja po formacie

Ninite – szybki sposób na instalację aplikacji po formacie

Przeraża Cię ilość czasu potrzebnego do doprowadzenia komputera do stanu używalności? To już przeszłość – od dzisiaj zainstalujesz wszystkie niezbędne aplikacje jednym kliknięciem. I to całkowicie za darmo. Zapraszam do przeczytania wpisu o stronie internetowej Ninite.

Jaki problem rozwiązuje Ninite?

Wiem, jak frustrujące jest pobieranie aplikacji i instalacja ich na wyczyszczonym komputerze. Parę lat temu nie było innego wyjścia – trzeba było wpisać w Google nazwę programu i pobrać plik instalacyjny. Następnie przejść przez wszystkie kroki instalacji i powtórzyć cały proces dla pozostałych aplikacji. Całość potrafiła zająć nawet kilka godzin. Oczywiście po części było to związane z prędkością internetu, ale oprócz tego istotna była także monotonna czynność przeklikiwania kolejnych okienek instalacyjnych. W dzisiejszych czasach problem wolnego pobierania plików już większości z nas nie dotyczy. Rozwiązaniem na monotonię przeklikiwania jest natomiast Ninite.

Ninite – co to jest

Ninite to strona internetowa, na której użytkownik sam wybiera jakie aplikacje chciałby zainstalować na swoim komputerze i po wybraniu pobiera jeden zbiorczy plik instalacyjny. Wybór odbywa się poprzez zaznaczenie checkboxa (czyli kwadracika) znajdującego się obok nazwy aplikacji.

Lista aplikacji Ninite
To tylko część z dostępnych aplikacji.

Po zaznaczeniu wszystkich potrzebnych aplikacji wystarczy kliknąć w duży niebieski przycisk, aby za darmo i bez rejestracji pobrać plik instalacyjny. Co ważne, plik instalacyjny Ninite działa jedynie na urządzeniach z systemem Windows od wersji z numerem 7.

Ninite Pro – czy warto

Dla bardziej wymagających użytkowników jest też możliwość skorzystania z wersji Pro, która pozwala na aktualizowanie aplikacji z poziomu przeglądarki. Poleciłbym to rozwiązanie jedynie osobom, których priorytetem jest posiadanie zawsze aktualnych aplikacji i to na wielu urządzeniach. Opłata miesięczna wynosi 1$ za jedną maszynę – im więcej maszyn, tym niższa cena jednostkowa. Osobiście nie korzystam z tej funkcji i osobom poszukującym oszczędności i zarobku raczej bym jej nie polecał.

Ninite – podsumowanie

Według mnie każdy powinien dodać do zakładek adres strony Ninite, aby po formatowaniu móc w kilkanaście minut zainstalować niezbędne aplikacje. Wielokrotnie korzystałem z tego rozwiązania i mogę je polecić z czystym sumieniem. Oczywiście po instalacji przeglądarki należy obowiązkowo sprawdzić jak na nowym/wyczyszczonym komputerze prezentuje się strona SmartPortfel.pl. 😉


Dziękuję za wytrwałość w czytaniu. 😉 Wiedz, że Twoje zdanie jest dla mnie bardzo ważne. Czy uważasz, że te porady są przydatne? Jakie odczucia masz po przeczytaniu tego wpisu? Z pewnością masz dla mnie cenne uwagi – podziel się nimi ze mną w komentarzu. Nie zapomnij zapisać się na NEWSLETTER, aby być na bieżąco z nowymi wpisami. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o blogu SmartPortfel.pl to zapraszam do zakładki O Stronie.

Podziel się tym wpisem ze swoimi znajomymi na Facebooku:

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką.