Alternatywne programy aplikacje zamienniki

Zamienniki płatnych aplikacji, programów

Ceny niektórych programów robią wrażenie. Dla przykładu – Photoshop to koszt około 20 dolarów miesięcznie (czyli około 912 zł rocznie!). Dalej, Microsoft Office to kolejne 300 zł rocznie. Nie wspominam o drogich rozwiązaniach biznesowych, typu SAP. W poszukiwaniu oszczędności z pomocą przychodzi świetna strona AlternativeTo.net.

Alternatywy programów – dla kogo?

Motywem do zmiany używanego narzędzia może być nie tylko jego cena. Czasem po prostu nie odpowiada nam wygląd lub prędkość działania. Może okazać się także, że po prostu nie potrzebujemy „karabinu” (profesjonalnej aplikacji) do „zabicia mrówki” (czyli np. do zmiany rozmiaru zdjęcia). W takich wypadkach warto sięgnąć po alternatywę.

AlternativeTo.net – co to jest?

AlternativeTo.net to strona internetowa, na której użytkownicy mogą dodawać i oceniać zamienniki aplikacji. Opisują tam ich wady i zalety oraz oddają głosy. Im więcej głosów, tym wyżej w hierarchii zamienników znajduje się dany program. Dostęp do strony jest darmowy i nie wymaga rejestracji. Co ciekawe, w bazie znajdują się nie tylko aplikacje desktopowe (Windows/Linux/Mac), ale także internetowe oraz mobilne (iPhone, Android). Poniżej znajduje się kilka darmowych zamienników dla komercyjnych programów.

DARMOWE zamienniki komercyjnych aplikacji

Podsumowanie

Nie każdy skorzysta z zamienników, ale warto zdawać sobie sprawę z ich istnienia. Osobiście, co jakiś czas podglądam czy pojawiają się nowe alternatywy dla aplikacji i programów, których używam. Oszczędności mogą być spore, ale trzeba liczyć się także z tym, że darmowe odpowiedniki nie będą posiadały wszystkich funkcjonalności, które znajdziemy z pierwowzorze.


Dziękuję za wytrwałość w czytaniu. 😉 Wiedz, że Twoje zdanie jest dla mnie bardzo ważne. Czy uważasz, że te porady są przydatne? Jakie odczucia masz po przeczytaniu tego wpisu? Z pewnością masz dla mnie cenne uwagi – podziel się nimi ze mną w komentarzu. Nie zapomnij zapisać się na NEWSLETTER, aby być na bieżąco z nowymi wpisami. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o blogu SmartPortfel.pl to zapraszam do zakładki O Stronie.

Podziel się tym wpisem ze swoimi znajomymi na Facebooku:

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką.