Jak zablokować reklamy Chrome Edge Opera Firefox

Jak zablokować reklamy? – Chrome, Firefox, Opera, Edge

Reklamy to nieodłączna część naszego życia. W przeciwieństwie do tych na ulicach, w TV, czy radiu, te w Internecie można „usunąć”. Jak to zrobić? Jaką wtyczkę wybrać? Pewnie część z moich Czytelników od lat korzysta już z takich rozwiązań, ale znam wiele osób, które o blokowaniu internetowych reklam dowiedzą się z tego wpisu po raz pierwszy.

W tym wpisie przeczytasz

  • jak zablokować reklamy?
  • uBlock czy AdBlock?
  • czy warto ZAWSZE blokować reklamy?

Jak zablokować reklamy?

Część stron oferuje wyłączenie reklam po zapłaceniu jakiejś kwoty. Często taka oferta zawiera także dostęp do specjalnych artykułów lub zniżkę na produkty ze sklepu. Osoba, która chce TYLKO zablokować reklamy rzadko decyduje się na zakup takiego pakietu. Najpopularniejszym i wystarczająco skutecznym sposobem na pozbycie się materiałów reklamowych jest zainstalowanie rozszerzenia do przeglądarki.

uBlock czy AdBlock?

Najpopularniejszą wtyczką jest oczywiście AdBlock Plus, ale czy to znaczy, że jest najlepszy? uBlock równie skutecznie spełnia swoją rolę, a do tego mniej obciąża zasoby komputera. Co ciekawe, w moim przypadku uBlock potrafił ukryć reklamy, które były nie do ukrycia dla Adblocka. Odpowiadając na pytanie z nagłówka – polecam uBlock Origin. Poniżej znajdują się bezpośrednie odnośniki dla najpopularniejszych przeglądarek. PS: Jeśli używasz Internet Explorera, to lepiej szybko pobierz cokolwiek innego, np. Google Chrome.

Pobierz uBlock do swojej przeglądarki

Czy warto ZAWSZE blokować reklamy?

Zawsze nie. Na ulubionych blogach z szacunku dla twórców treści wyłączam uBlocka. Powiem więcej, czasem nawet kliknę w jakąś reklamę! 😉 Nie mam skrupułów, żeby blokować materiały reklamowe np. na Wykopie lub Onecie, bo tam jest to zrobione kompletnie bez żadnego wyczucia. Wielkie tła odwracające uwagę od treści albo oderwane od rzeczywistości reklamy w stylu: „ODKRYŁ NAJSKUTECZNIEJSZY SPOSÓB NA NAUKĘ ANGIELSKIEGO, LEKTORZY GO NIENAWIDZĄ, SPRAWDŹ SAM”. Nie da się na to patrzeć. Warto zastanowić się, komu pozwolić na wyświetlanie reklam i kilka stron w ten sposób nagrodzić. Tak po ludzku, w ramach wdzięczności. 😉

Dziękuję za wytrwałość w czytaniu. 😉 Wiedz, że Twoje zdanie jest dla mnie bardzo ważne. Czy uważasz, że te porady są przydatne? Jakie odczucia masz po przeczytaniu tego wpisu? Z pewnością masz dla mnie cenne uwagi – podziel się nimi ze mną w komentarzu. Nie zapomnij zapisać się na NEWSLETTER, aby być na bieżąco z nowymi wpisami. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o blogu SmartPortfel.pl to zapraszam do zakładki O Stronie.

Podziel się tym wpisem ze swoimi znajomymi na Facebooku:

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką.